Chata Baletka – Partyzán 29. – 31. 3. 2019

Sraz byl v Pátek u DDM odtud jsme jeli autobusem do Mostů u Jablunkova, kde jsme byli hned vtažení do děje. Jakožto občané místní vesnice, která byla napadena nepřítelem jsme museli podle mapy zjistit kde se nachází chata Baletka a následně podle ní se také k chatě dostat. Po příchodu do chaty nás čekalo vybalování věcí. Po vybalení věcí se ze všech stali partyzáni a jako první úkol, který bylo potřeba splnit bylo sehnat si jídlo na večeři. Dozvěděli jsme se, že bylo nedaleko v lese byly ukryty vajíčka, ze kterých jsme následně udělali na večeři vaječinu. V noci pak jsme měli za úkol v nedalekém skladu munice ukrást co nejvíce nábojů pro přežití v dalších dnech. Sklad munice představoval ešus s lístečky různě bodovanými a silně hlídaný nepřítelem. Museli jsme proto potichu se připlížit a ukrást lísteček s body a získat tak munici.

Druhý den byl ve znamení lovu zvěře abychom měli co jíst. Dopoledne jsme tedy stříleli z luku, foukačky a vzduchovky. Odpoledne jsme pak měli za úkol vysvobodit zajatce z nedalekého nepřátelského tábora. Kuličková bitva v nedalekém lese byla velice náročná, jelikož děti museli dobývat jednotlivá území a až nakonec po dobytí všech území a zničení všech hradeb a nepřátel mohli vysvobodit zajatce. Po krátké pauze jsme se jako správní partyzáni učili stavět stany abychom případně měli kde spát nebo abychom si mohli představit jeden ze způsobů, jak spali kdysi partyzáni. Večer pak jsme hráli oblíbenou hru křesťané a Římané. V noci pak během hry Vběhl do chaty Marek, který nás varoval před blížícím se nepřítelem. Museli jsme proto ihned nechat všeho sbalit si spacáky, karimatky a teplé oblečení a utéct ven do lesa.Následně po útěku jsme se přemístili k našim postaveným stanům, jelikož do chaty jsme se nemohli vrátit, protože byla obsazená nepřítelem. Noc jsme tedy museli strávit ve stanu.

Další den jsme se vrátili do chaty a už nás čekal jen velký úklid chaty a blízkého okolí. Občasné volno jsme využili k hraní různých her jako křesťané a Římané nebo hoňky...

 

Fotografie z akce si můžete prohlédnout v odkazu Zde